
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Circuit Type | SPDT |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Silver |
| Type | Standard |
| Current Rating | 200 mA |
| Switch Function | ON - ON |
| Illumination Type | Non-Illuminated |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Termination Style | PC Pin |
Stock: 304
Distributors
pcbx
Unit Price$1.13260
Ext.Price$1.13260
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.13260 | $1.13260 |
| 10 | $0.97674 | $9.76740 |
| 25 | $0.92151 | $23.03775 |
| 50 | $0.88149 | $44.07450 |
| 100 | $0.84325 | $84.32500 |
| 300 | $0.79243 | $237.72900 |
| 500 | $0.74467 | $372.33500 |
| 1000 | $0.69979 | $699.79000 |
